+38 (044) 500-40-30
+38 (050) 915-40-30

ТЕК-Євровєктранс

Ваші успішні логістичні рішення!

Київ-Дніпровське МППЗТ визнали монополістом і оштрафували на 7 млн гривень

локомотивиВ АМКУ повідомили, що користуючись своїм монопольним становищем, підприємство в особі Бродецької філії в угодах з перевезення вантажів залізничним транспортом необгрунтовано підвищувало вартість послуг за базовим тарифом на перевезення вантажів.

Антимонопольний комітет України за заявою ТОВ "АКВ Українське каолінове суспільство" розглянув справу про зловживання ПрАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ" в особі Бродецького філії монопольним становищем на ринку надання послуг з перевезення вантажів залізничним транспортом.

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію АМКУ.

"ТОВ" АКВ Українське каолінове суспільство "не може отримати залізничні вагони зі станції Козятин-2 на свої шляхи до своїх складах і до місць завантаження/розвантаження продукції інакше, як шляхом проїзду через залізничні під'їзні колії станції "Каолінова", яка знаходиться на балансі ПАТ "Київ-Дніпровске МППЗТ", - йдеться в повідомленні.

Також в АМКУ додали, що, користуючись своїм монопольним становищем, ПрАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ" в особі Бродецького філії в договорах з перевезення вантажів залізничним транспортом необгрунтовано підвищувало вартість послуг за базовим тарифом на перевезення вантажів.

Крім того, в Комітеті зазначили, що для недоговірних клієнтів підприємство, послуги з перевезення вантажів яким надаються згідно разових заявок, застосовувало тариф, встановлений в розмірі базового тарифу, збільшеного на 20%, хоча, по поясненнями самого Київ-Дніпровського МППЗТ, в технології надання послуг з перевезення вантажів залізничним транспортом за разовою заявкою замовників і послуг з перевезення вантажів залізничним транспортом за договором - не має різниці.

"Аналіз статей витрат, з яких формується базовий тариф, показав, що він є економічно необґрунтованим і таким, який неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку", - підкреслили в АМПУ.

В АМКУ додали, що при наявності конкуренції на ринку, суб'єкт господарювання мав би можливість відмовитися від послуг Київ-Дніпровського МППЗТ в особі Бродецького філії, вартість яких істотно збільшилася, і вибрати іншого постачальника послуг з перевезення вантажів ж / д транспортом.

"Тому за результатами розгляду справи на засіданні 22.10.2020 року тимчасова адміністративна колегія Комітету прийняла рішення, яким визнала дії ПрАТ" Київ-Дніпровське МППЗТ "в особі Бродецького філії, які полягають у встановленні економічно необґрунтованої вартості послуг з перевезення вантажів залізничним транспортом за базовим тарифом і за разовими заявками - зловживанням монопольним становищем на ринку надання послуг з перевезення вантажів залізницею шляхом встановлення таких цін реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку", - підсумували в АМКУ.

Колегія Комітету наклала на Товариство штраф в розмірі 7,155 млн. грн. і зобов'язала відповідача припинити зазначене порушення.

Повідомляється, що про виконання зазначеного рішення та сплату штрафу ПрАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ" має повідомити Комітет протягом двох місяців з дня його отримання.

Відзначимо, що юрфірма INTEGRITES, яка вела справу, заявляє, що воно стало прецедентним, оскільки його результат сформує позитивну практику для локальних і міжнародних компаній-користувачів транспортної інфраструктури, яка в Україні належить державним підприємствам.

"Справа UKC створило прецедентну практику: відтепер всі виробники, яким перешкоджають в отриманні доступу до під'їзних залізничних колій, можуть успішно відстояти свої інтереси в АМКУ. Це стосується і інших видів транспортної інфраструктури, доступ до якої є обмеженим або невиправдано дорогим", - повідомив партнер , керівник практики антимонопольного права компанії INTEGRITES Сергій Шершун.

Основний вид діяльності МППЗТ - перевезення вантажів залізничним транспортом між станціями примикання і власниками вантажу, маневрова робота на під'їзних шляхах і вантажних фронтах, операції з навантаження і вивантаження з вагонів, зміст і ремонт під'їзних шляхів і рухомого складу.

Київ-Дніпровське МППЗТ обслуговує понад 1000 підприємств, в тому числі теплові та атомні електростанції, підприємства нафтопереробної та хімічної промисловості, цементні заводи, заводи з виготовлення залізобетонних виробів, домобудівні комбінати, гранітні кар'єри, комбінати хлібопродуктів, елеватори, цукрові заводи. Підприємство станом на 2017 рік займало друге місце після УЗ в сегменті ринку промислових вантажів з часткою в 10%.

100% акцій ПрАТ належать державі в особі Мінінфраструктури.