+38 (044) 500-40-30
+38 (050) 915-40-30

ТЕК-Євровєктранс

Ваші успішні логістичні рішення!

"Укрзалізниця" затвердила договір щодо допуску приватної тяги на колії загального користування

приватна тягаНаступний етап - підписання договору між УЗ і учасником "пілота" - "Українською локомотивобудівною компанією".

Правління АТ "Укрзалізниця" затвердило договір про допуск приватних локомотивів до роботи на залізниці. Йдеться про реалізацію експериментального проекту з допуску приватних локомотивів до роботи на окремих маршрутах на залізничних шляхах загального користування - повідомило Міністерство інфраструктури України.

"Укрзалізниця" узгодила договір про допуск приватних локомотивів до роботи на залізниці. І ми в очікуванні виходу перших приватних компаній на шляху УЗ. Розраховую, що договір буде укладено якомога швидше ", - прокоментував ситуацію голова відомства Владислав Криклій. Як відомо, першим учасником експерименту з приватної тягою ще в серпні було визначено ТОВ "Українська локомотивнобудівна компанія", локомотиви якої курсуватимуть відразу на 9 дільницях залізниці Західної України. У міністерстві підкреслюють, що відбір учасників для експериментального проекту триває. "Завдяки йому ми зможемо протестувати функціонування ринку залізничних перевезень в умовах роботи декількох перевізників. Також це дозволить відпрацювати технічні і технологічні особливості реалізації доступу до залізничної інфраструктури і досліджувати ризики в організації безпеки руху при експлуатації приватних поїздів на залізничній мережі загального користування", - зазначив міністр.

Незважаючи на те, що перший учасник пілотного проекту - "Українська локомотивобудівна компанія" - був визначений ще 27 серпня, угоду між ним і УЗ ще не підписано. Учасники ринку звинувачували "Укрзалізницю" в затягуванні процесу затвердження договору, який мав підписатися ще 7 жовтня. У зв'язку з цим було висловлено пропозицію про продовження експерименту до 2023 року. "Договір з УЗ повинен був бути підписаний 7 жовтня, але цього так і не відбулося. Якщо це станеться через місяць, тоді ще 1-2 місяці знадобиться для того, щоб з залізницями (Південно-Західної і Львівської) підписати регламенти. Таким чином пройде рік. Потрібно продовжувати експеримент на наступні два роки, до 2023 року", - заявляв в жовтні Володимир Крот, технічний директор "Української локомотивобудівної компанії".

Раніше Владислав Криклій відзначав, що шанси стати учасниками експерименту з допуском приватної тяги на колії загального користування є ще у семи компаній. Пізніше народний депутат України, голова підкомітету з питань залізниці транспортного комітету ВРУ Олександр Скічко заявив, що у зв'язку зі зміною керівництва "Укрзалізниці" проект із впровадження приватної тяги призупинився.