+38 (044) 500-40-30
+38 (050) 915-40-30

ТЕК-Євровєктранс

Ваші успішні логістичні рішення!

Укрзалізниця збільшила обсяги перевезення зерна на 18%

Укрзалізниця збільшила обсяги перевезення зерна"Укрзалізниця" за 11 місяців 2017 р. наростила обсяги перевезення зернових вантажів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 18,2%. За цей період перевезено 33,6 млн тонн зернових вантажів.

Про це повідомив директор з економіки та фінансів ПАТ "Укрзалізниця" Андрій Рязанцев, за словами якого обсяги перевезень зернових зростали швидшими темпами, ніж робочий парк зерновозів "Укрзалізниці".

"У 2017 році робочий парк зерновозів збільшили в середньому за добу на 11,7% або 2 тисячі вагонів. Кількість навантажених в середньому за добу вагонів зросла на 14,7%, що свідчить про підвищення ефективності використання робочого парку зерновозів. Факти свідчать про те, що "Укрзалізниця" покращила свою роботу з перевезення зерна, і звинувачення, що лунають на адресу компанії, — безпідставні", — сказав Рязанцев.

Натомість в "Укрзалізниці" відзначають неефективне використання рухомого складу вантажовідправниками та іншими учасниками логістичного процесу. Як зазначив директор філії "Центр транспортної логістики" (ЦТЛ) ПАТ "Укрзалізниця" Сергій Підгородецький, у середньому на припортових станціях Великої Одеси щодоби в очікуванні вивантаження простоює 4500-5000 вагонів із збіжжям, а середній простій зерновоза сягає 12-14 діб.

"Відправники вантажів намагаються швидко заповнити планами та заявками всю пропускну здатність станцій, не враховуючи при цьому реальну кількість вантажів на елеваторі, навантажувальні спроможності елеваторів та портів. У результаті Укрзалізниця зазнає значних збитків через використання вагонів як складів на колесах", — зазначив Підгородецький.

За словами керівника ЦТЛ, виходом з цієї ситуації бачиться організація завчасного планування.

"З 53 тисяч заявок на перевезення тільки одна тисяча замовлень зроблена завчасно та згідно з інструкціями організації перевезення вантажів. Левова частка клієнтів працюють у авральному режимі, що ускладнює роботу залізничників та уповільнює перевезення вантажів", — прокоментував Підгородецький. За його словами, для покращення перевізного процесу зернотрейдерам варто розвивати свою інфраструктуру, навантажувальні можливості відправних пунктів та збільшення приватного парку зерновозів.