+38 (044) 500-40-30
+38 (050) 915-40-30

ТЕК-Євровєктранс

Ваші успішні логістичні рішення!

Укрзалізниця до 2025 року отримає 110 локомотивів з тяговим електродвигуном Alstom

локомотив з електродвигуном AlstomУкрзалізниця має до 2025 року отримати 110 локомотивів з тяговим електродвигуном французької машинобудівної компанії Alstom, повідомив заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк на своїй Facebook-сторінці – про це йшлося під час переговорів з послом Французької Республіки в Україні Ізабель Дюмон, аташе з економічних питань посольства Французької Республіки в Україні Вінсентом Пренго і старшим віце-президентом французької машинобудівної компанії Alstom Філіпом Дельором.

 

"Стратегічним для УЗ є оновлення залізничного парку на 495 локомотивів до 2029 року. Перші 110 українсько-французьких локомотивів з тяговим електродвигуном повинні стати на рейки української залізниці до 2025 року", – написав він.

Лавренюк зазначив, що великий міжурядовий проєкт передбачає локалізацію виробництва і технічне обслуговування в Україні з залученням українських підприємств.

"Зараз ми розглядаємо декілька локацій для спільного виробництва, зокрема – Запорізький електровозоремонтний завод і Львівський локомотиворемонтний завод", – зазначив він

Лавренюк нагадав, що меморандум між Alstom і Укрзалізницею був підписаний ще 19 вересня 2018 року.

"Таким чином, ми офіційно закріпили співпраця з надання та обслуговування електричних локомотивів, які є одними з найбільш сучасних, екологічних і економічних у своєму класі", – зазначив він.

За словами Лавренюка, наступним етапом стане договір на рівні президентів і урядів України та Франції.

"Разом з міністром фінансів Оксаною Маркарової зараз ведемо переговори з французькими колегами, щоб отримати кращі умови від казначейства і кредиторів. Це потужний і амбітний проект для розвитку української інфраструктури, створення тисяч нових робочих місць, розвитку нових залізничних маршрутів і залучення сотні мільйонів євро в економіку України", – написав він.

Нагадаємо, що у 2018 році Укрзалізниця підписала меморандуми про співпрацю з компаніями-виробниками залізничного транспорту Alstom і CRRC щодо купівлі електровозів, а вже у 2019 році Мінінфраструктури України планувало підписати контракт із закупівлі кількох сотень вантажних електровозів.

В лютому минулого року глава ради директорів Alstom Анрі Пупар-Лафарж розповів, що компанія має намір поставити Україні 500 вантажних локомотивів. Але контракт буде розділений на кілька частин, так що, ймовірно, ці 500 електровозів НЕ будуть поставлені однією партією, і кількість локомотивів в партії буде обговорюватися.