+38 (044) 500-40-30
+38 (050) 915-40-30

TEK-EUROVEKTRANS

Your successful logistics solutions!

"Укрзалізниця" пропонує компромісний варіант списання вагонів за віком

вагон УкрзалізниціУчасники ринку називають пропозицію УЗ більш раціональним в порівнянні з відповідним проектом наказу, розробленим МЕРТ і МІУ.

АТ "Укрзалізниця" пропонує своє рішення щодо обмеження продовження терміну служби вантажних вагонів. Як пише ЦТС з посиланням на РБК-Україна, про це йдеться в листі керівництва "Укрзалізниці" на адресу Міністерства інфраструктури. Зокрема, УЗ пропонує обмежити 33-ма роками тільки термін служби піввагонів. Що стосується зерновозів, то термін їх служби компанія пропонує продовжити до 45 років.

Як сказано в листі, компанія підтримує рішення МІУ обмежити граничний термін служби вантажних вагонів. Але, в той же час, закликає пам'ятати про проблеми, з якими зіткнувся бізнес в Україні в період кризи.

"Впровадження цих заходів необхідно проводити з урахуванням можливостей вітчизняних вагонобудівних підприємств, фінансових можливостей власників і операторів рухомого складу, а також потреб підприємств України в залізничних перевезеннях", - підкреслюється в листі. Учасники ринку позитивно оцінюють ініціативу УЗ, вважаючи, що вона дійсно може стати базою для компромісу. Відзначається, що граничні строки доцільно встановити тільки для піввагонів і зерновозів, а для всіх інших типів вагонів кращим рішенням буде продовження за технічним станом, що дозволить створити стимули для їх дбайливого використання. Бізнес в черговий раз наголошує, що оновлення спеціалізованого рухомого складу (обкотишовози, коксовози, щеповози) зажадає значних інвестицій при дуже тривалому терміні окупності. Крім того, спеціалізований рухомий склад на 90% належить УЗ, і, якщо цей парк буде виведений з експлуатації, то УЗ втратить значну частину доходів, а вантажовласники зіткнуться з дефіцитом і значними додатковими витратами в нинішній кризовій ситуації.

Зі схожою позицією раніше виступала Європейська бізнес асоціація. Як відомо, в жовтні МІУ опублікувало проект наказу "Про затвердження Порядку встановлення заборони експлуатації вантажних вагонів на залізничному транспорті". Проектом акта визначається механізм заборони експлуатації вантажних вагонів і вводиться обмеження терміну служби певних типів вагонів, в тому числі піввагонів і зерновозів, а саме не більше ніж на полуторний призначений термін служби. Так, експлуатацію універсальних піввагонів МІУ пропонує обмежити терміном служби 33 роки до 31.12.2021 року; 28 роками до 31.12.2022 року; 27 - до 31.12.2024 року; 25 - до 31.12.2025 року; 23 - до 31.12.2027 року та 22 - до 01.01.2028 року.

У зв'язку з цим вже неодноразово висловлювалася думка, що прямолінійний заборона на продовження наднормативного терміну використання вагонів призводить до списання 89 тис. Одиниць вагонів усіх типів, а це створить різкий дефіцит на ринку рухомого складу.

У листопаді Державна регуляторна служба не погодила згаданий проект наказу Міністерства інфраструктури України про скорочення терміну служби експлуатації вантажних вагонів. На думку Госрегуляторслужби, проект наказу МІУ не відповідає ключовим принципам державної регуляторної політики: доцільності, адекватності, ефективності, збалансованості та прозорості.