+38 (044) 500-40-30
+38 (050) 915-40-30

TEK-EUROVEKTRANS

Your successful logistics solutions!

Верховна Рада ухвалила закон про внутрішній водний транспорт

внутрішній водний транспорт УкраїниПарламент України ухвалив закон "Про внутрішній водний транспорт", що допоможе відродити річкові перевезення вантажів.

Рішення підтримали 276 народних депутатів на пленарному засіданні в четвер, 3 грудня.

"... Реформі річкових перевезень бути. Завдяки реалізації цього закону ми зможемо відродити найбільш дешевий та екологічний спосіб доставки вантажів – річкові перевезення та створити ефективну річкову логістику. Це дозволить збільшити вантажопотік до 30 млн тонн на рік та економічним ефектом для держави до 13-16 млрд грн щороку", – прокоментував схвалення законопроєкту міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Відновлення ефективних внутрішніх водних шляхів – одне із зобов’язань України в рамках євроінтеграційних процесів для вступу в ЄС. Законопроєкт про внутрішній водний транспорт включає імплементаційні норми 5 основних європейських директив та покликаний привести українське законодавство у відповідність до європейського.

За словами міністра, новий закон дозволить використовувати потужності Дніпра не на 10%, як зараз, а на повну. Також він започатковує створення Державного фонду розвитку внутрішніх водних шляхів, необхідного для забезпечення належного технічного стану судноплавних шлюзів на Дніпрі та можливості підвищення пропускної спроможності річки. Крім цього, ухвалення закону сприятиме: стимулюванню суднобудування й відновленню українських підприємств; лібералізації ринку, допускаючи судна під іноземним прапором, що стимулюватиме міжнародну торгівлю; проведенню дерегуляції галузі шляхом запровадження безкоштовного проходження шлюзів та часткового звільнення суден внутрішнього плавання від зборів у морських портах; спрощенню адміністративних процедур при реєстрації суден та видачі кваліфікаційних документів тощо.

Закон встановлює нові штрафи та збільшує наявні

Ухвалений закон також збільшує наявні штрафи за порушення правил охорони порядку та безпеки плавання на морському транспорті, порушення правил користування морськими суднами, правил пожежної безпеки тощо, одночасно поширюючи дію цих статей на внутрішній водний транспорт. Встановлюється низка нових штрафних санкцій за порушення порядку роботи внутрішнього водного транспорту, запроваджується регулювання користування водними мотоциклами.

Раніше голова делегації ЄС в Україні Матті Маасікас заявляв, що ухвалення проєкту закону "Про внутрішній водний транспорт" є важливою віхою в реалізації транспортної глави Угоди про асоціацію Україна-ЄС.