+38 (044) 500-40-30
+38 (050) 915-40-30

TEK-EUROVEKTRANS

Your successful logistics solutions!

Укрзалізниця підписала з GE контракт на $1 млрд. на оновлення рухомого складу

Локомотив GE ТЕ33А EvolutionПАТ "Укрзалізниця" та американська корпорація General Electric у п’ятницю, 23 лютого, підпиcали семирічний контракт на мільярд доларів для оновлення рухомого складу УЗ і виробництва тяги. На підписанні угоди в УЗ був присутній також президент Петро Порошенко.

Співробітництво передбачатиме декілька етапів. На першому етапі General Electric поставить ПАТ "Укрзалізниця" 30 дизельних локомотивів ТЕ33А Evolution. Вартість локомотивів – близько $4-4,5 млн. за кожен. Загалом сума контракту становить 140 млн. доларів з ПДВ. Запланований термін поставки: жовтень 2018 року – 1 квартал 2019 року. Передбачається, що поставка перших 30 дизельних локомотивів серії Evo буде першим кроком для подальшого партнерства між Україною та General Electric, що включатиме також співпрацю у енергетичній галузі, інфраструктурі та медицині.

На другому етапі американці повинні поставити "Укрзалізниці" протягом семи років до 175 тепловозів. У цьому напрямку йдеться про використання української складової уже на 40%. Серед українських підприємств, які будуть співпрацювати з General Electric, називають Крюківський вагонобудівний завод. За словами співрозмовника, йдеться, зокрема, про спільне виробництво.

Крім цього, домовленості передбачають модернізацію 75 старих локомотивів з парку УЗ. Також за підтримки General Electric, планується створення центру сервісного обслуговування нової техніки.

"Тепер точно не буде цих "розпилів" на пофарбувати чи щось там поправити. З GE ці номери уже не пройдуть", – сказав співрозмовник. Також він розповів деякі деталі фінансової частини домовленостей: "Кошти будуть залучатися ну умовах фінансового лізингу через наш “Укрексімбанк”, а американський City Bank надасть гарантії".

Передбачається, що із суми $1 млрд. близько $400-450 млн. отримають саме українські виробники.