+38 (044) 500-40-30
+38 (050) 915-40-30

TEK-EUROVEKTRANS

Your successful logistics solutions!

В Ferrexpo розповіли, що пропонує "Укрзалізниця" бізнесу для вирішення проблем з локомотивами

локомотив УкрзалізниціДати гроші на ремонт, а сам ремонт проводити на підприємствах УЗ, що не влаштовує вантажовідправників. Менеджер з транспортної логістики Ferrexpo Віталій Олійник розповів які рішення пропонує бізнесу "Укрзалізниця" для нормалізації ситуації з локомотивною тягою.

Одна з пропозицій стосується відновлення старих локомотивів, які простоюють через брак коштів на їх ремонт у самій УЗ. Ідея державного монополіста - бізнес платить за ремонт, а потім цей рухомий склад закріплюється за компанією (варіант "псевдо-приватної тяги", як охарактериував його Олійник).

"Однак УЗ запропонувала нам такі локомотиви, які неможливо відновити або ціна відновлення яких становить 75-80% від покупки нового локомотива", - нарікає менеджер Ferrexpo. Він додав, що новий локомотив працював би 25 років за гарантією і стільки ж після модернізації, а старі пропрацюють максимум 15 років - через фізичну втому металу не зможуть більше.

Крім того, УЗ хоче ремонтувати тяговий склад на своїх підприємствах, а бізнесу це невигідно, так як неможливо проконтролювати якість відновлювальних робіт.

"Для розуміння: щоб закрити на 100% експортний напрям Ferrexpo з Золотнішино (майже весь вантажопотік зі станції Золотнішино генерує Полтавський ГЗК) на ТІС (порт "Південний"), потрібно 10 одиниць електровозів одного типу. У перспективі, якщо купувати нову тягу, яка нас влаштує, ціна такого локомотива - близько 6 млн євро. При цьому ми не розглядаємо себе як компанію-перевізник, не хочемо мати свої локомотивні бригади. Ними буде оперувати УЗ як перевізник", - зазначив Олійник.

Також УЗ запропонувала механізм фінансового лізингу для приватних компаній, які готові профінансувати покупку локомотивів, проте чітких умов поки що немає. І крім того, вантажовідправник - не фінансова організація, для реалізації такого співробітництва потрібно залучати лізингові компанії та банки, зазначив менеджер Ferrexpo.

"УЗ потрібно розуміти, що проблема тяги як така ще і в тому, що її не можна купити завтра - це не автомобіль. Якщо сьогодні підписати контракт, то нову тягу можна отримати тільки через 2 роки", - додав Олійник.

За його словами, Ferrexpo хоче через 5 років збільшити виробництво окатишів в 2 рази, проте не знає, як вивезти такий обсяг продукції. Крім проблеми з локомотивами, є і обмеження пропускної здатності інфраструктури - "забиті" західні переходи, порти завантажені, а варіант відвантаження в порт Ізмаїл проблематичний, так як туди підведена неелектрифіковані одноколійна залізнична лінія, яка в літній сезон зайнята додатковими пасажирськими поїздами.