+38 (044) 500-40-30
+38 (050) 915-40-30

TEK-EUROVEKTRANS

Your successful logistics solutions!

УЗ запустила пілотний проект по відправці графікових зернових маршрутів

вагони-зерновозиПершим результатом пілотного проекту стало скорочення обороту вагона-зерновоза вдвічі, заявляють в УЗ. "Укрзалізниця" розпочала пілотний проект з відправки організованих графікових маршрутів для перевезення зернових вантажів.

Порожні вагони подаються зі станції Чорноморськ-порт під навантаження на станції Балин, Старокостянтинів, Лазірки, в зворотному напрямку відправляються маршрути зернових вантажів на станцію Чорноморськ-порт.

"Є вже перші результати пілотного проекту: оборот зерновозу скоротився вдвічі, склав 6 діб, при тому що загальний оборот вагона зерновозу в травні 2019 року сягав 11,95 діб. УЗ комплексно працює над забезпеченням перевезення зернових: оптимізує інфраструктуру, удосконалює логістику і планування маршрутних відправок ", - зазначив голова правління АТ" Укрзалізниця "Євген Кравцов.

Перші маршрути з порожніми вагонами компанія відправила 20 і 22 травня, а 23 травня був відправлений перший завантажений маршрут зі станції Старокостянтинів.

За словами Кравцова, графікові відправки організованих маршрутів сприяють ефективному використанню локомотивного парку, зменшенню обороту вагона за рахунок недопущення скупчення вагонів на сортувальних станціях.

Всього в травні буде відправлено 10 графікових маршрутів (по 5 відправок з порожніми вагонами і навантаженими зерном).

За 4 місяці 2019 року "Укрзалізниця" перевезла 14 млн.т зернових вантажів, що більше на 19,9% в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Це найстрімкіше зростання серед всіх видів вантажів, що перевозяться залізницею.

Цікаво, що на Одеській залізниці розпочався пілотний проект, в якому беруть участь термінал компанії Risoil, "Трансбалктермінал", а також компанія "Метінвест". Даний проект покликаний оптимізувати вантажопотік, враховуючи нинішню пропускну спроможність припортових станцій.

Суть проекту полягає в тому, що термінали і порти надають інформацію залізниці про очікувані суднозаходи, про наявність вільних ємностей для зерна і про необхідність підвозу тієї чи іншої зернової культури. Залізниця забезпечує підвезення необхідної культури в потрібному обсязі. При цьому вагонопотік через припортові станції оптимізується, збільшується вивантаження терміналів і знижується оборот вагонів.

Крім цього, окремий експеримент УЗ організувала і в сфері промислових вантажних ж/д перевезень - по організації єдиної схеми управління рухом піввагонів. Основна зміна в системі управління рухом порожніх напіввагонів полягає в тому, що змінюється місце формування маршруту: раніше це робили на станції, найближчої до одержувача вагона, тепер же це буде станція - перша від відправника. Все для того, щоб розвантажити сортувальні станції, розташовані поблизу від великих вантажовідправників, на яких зараз спостерігається велике навантаження по вагонах.